Jos et ole vielä varannut lippuasi SEL:n suurelle jäsenristeilylle, toimi nyt, sillä jäljellä on enää alle 200 paikkaa.
Paljon toivottu ja odotettu SEL:n suuri jäsenristeily valtaa Tallink Siljan M/S Victoria I:n 7.–8.2.2026, jolloin lastaamme laivan täyteen selliläisiä nauttimaan hyvästä seurasta, ruuasta ja hauskasta ohjelmasta. SEL:n jäsenristeily lähtee Helsingin Länsiterminaali 2:sta Tallinnaan lauantaina kello 18.35 ja on takaisin Helsingissä sunnuntaina kello 16.
SEL:n jäsenristeilyllä esiintyvät Teflon Brothers, bilebändi SUPREME ja Eeli Hallikainen. Ohjelmassa on myös perinteisempää tanssimusiikkia IBISCUS-orkesterin tahtiin sekä SEL:n karaokemestaruuskilpailu.
SEL:n jäsenristeilyn hinnat lähtevät 71 eurosta/jäsen ilman ammattiosaston tukea. Hinnat sisältävät hyttipaikan lisäksi buffetillallisen ruokajuomineen sekä polttoaine- ja päästölisämaksun. Lähes kaikki SEL:n ammattiosastot tukevat risteilylle osallistuvia jäseniään. Hinnat hyttiluokittain ja niistä vähennettävät ammattiosastojen tuet löytyvät osoitteesta www.selry.fi/risteily.
Jo yli tuhat selliläistä on varannut paikkansa SEL:n suurelta jäsenristeilyltä ja jäljellä on enää alle 200 paikkaa.
– Nyt kannattaa lähteä yksin, kaksin tai isommalla työkavereiden porukalla SEL:n jäsenristeilylle nauttimaan hyvästä selliläisestä yhteishengestä. Tulossa on varmasti hieno reissu, jolta ei kannata jäädä kotiin, SEL:n järjestöpäällikkö Pekka Närhinen sanoo.
SEL:n jäsenristeilyltä voi varata koko hytin sijaan myös yksittäisen nais- tai miespaikan jaetusta kolmen hengen B-hytistä 79 eurolla tai kahden hengen B-hytistä 90 eurolla. Hinnasta vähennetään ammattiosaston mahdollinen tuki.
Kaikilla SEL:n suuren jäsenristeilyn osallistujilla pitää olla mukana passi tai virallinen kuvallinen henkilökortti. Jäsenristeilyllä on mahdollisuus käydä maissa Tallinnassa sunnuntaina kello 8–12.
Lue lisää ja varaa paikkasi: www.selry.fi/risteily